KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 5522119
*
nr 552 2119
Pastell
Sign, Porträtt, 45x37
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2008
kl 19:13:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/11 14:47:24
1
100 kr
17/11 15:47:24
2
150 kr
17/11 18:47:04
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell porträtt porträttmåleri vattenfärg
-
6579 Färgkrita
Oidentifierad konstnär. Signerad, mops, yttermått ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:42
-
4454 Pastell
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, da..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:07
-
6007 Pastell
Hundporträtt, Vorsteh, "Nick". Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:57
-
6485 Pasteller
2 st, Carl Brandt, Signerad, Landskap, 16x48 cm, y..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:40
*
Pastell
nr 552 2119
Pastell
Sign, Porträtt, 45x37
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/11 14:47:24 | 1 | 100 kr |
| 17/11 15:47:24 | 2 | 150 kr |
| 17/11 18:47:04 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell porträtt porträttmåleri vattenfärg
-
6579 Färgkrita
Oidentifierad konstnär. Signerad, mops, yttermått ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:42 -
4454 Pastell
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, da..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:07 -
6007 Pastell
Hundporträtt, Vorsteh, "Nick". Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:57
-
6485 Pasteller
2 st, Carl Brandt, Signerad, Landskap, 16x48 cm, y..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:40



